Kategoriler
Üniversite

REKLÂM ALMAYA BAŞLADIK!

blogistatBloğumuzun yayına başlamasının üzerinden fazla bir zaman geçmedi. Buna rağmen kısa sürede büyük bir izleyici sayısına ulaştık. Şu satırları yazdığım sırada görüntülenme sayımız çoktan 25 000′i aşmış bulunuyor. Özellikle, geçtiğimiz Pazar günü bir saat içinde 249 tıklamayla kendi rekorumuzu kırdık. Meğer, dijital saatten rahatsız olan ne çok insan varmış!

Arkadaşlarımız, meslekdaşlarımız Dünya’nın neresinde olurlarsa olsunlar bizi izliyorlar. Sen git Maçu Piçu’nun eteklerine, And Dağlarının keyfini çıkarmak yerine, elindeki androidden burayı izlemeye çalış. Söyleyecek söz bulamıyorum. Ama itiraf ediyorum sitenin istatistik haritasında Peru’nun sarıya boyandığını görmekten acayip mutlu oldum.

Bloğumda yazmaya başladığımdan beri garip bir adet edindim. Dünyanın bütün ülkelerinden siteme tıklanmasını istiyorum. Sadece Dünyanın neresinden tıklandığını gösteren haritanın renklendiğini görmek için. Boyama kitabı sendromu diyebilir miyiz bu duruma?

Üşenmedim, saydım tam 45 ülke rengarenk olmuş. Ama benim derdim Küba ile. En çok Küba’dan siteme giriş yapılmasını istiyorum. Kuzey Koreliler tıklamasa da olur. Küba haritası renklendiğinde haber vereceğim. Böylece AÖF’ün başaramadığını tek başıma başarmış olmanın gururunu paylaşacağım sizinle!

Tabii sitenin ziyaretçi sayısı 25 000′i aşınca reklamlar da gelmeye başladı. Buradan reklamverenlere teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sevgi temalı reklamları için! Ama takdir edersiniz burası yeri değil. O nedenle sitemi reklamlara kapattığımı üzülerek kendilerine bildirmek istiyorum.

Yazmaya devam edeceğiz.

Geliştirici: Recai Dönmez

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde öğretim üyesiyim. Eskişehir'de yaşıyorum. Burada başta "Eskişehir" olmak üzere, genel olarak şehir, sanat, kültür, üniversite, gezi izlenimleri ve "ne olacak bu memleketin hali?" konularında yazılarıma rastlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s